ZAPISY DO SZKOŁY KATECHISTÓW

na rok formacji 2020/2021

____________________________________________________

Chęć uczestnictwa w Szkole Katechistów Archidiecezji Poznańskiej można zgłaszać klikając na poniższy link i wypełniając formularz zgłoszeniowy:

FORMULARZ ZAPISU (KLIKNIJ)

Warunkiem przyjęcia do Szkoły Katechistów jest zgoda i pozytywna opinia Księdza Proboszcza oraz złożenie we wrześniu 2020 roku wskazanych dokumentów. Szczegółowe informacje na ten temat są zamieszczone na stronie internetowej www.katecheza.pl . Można je także uzyskać pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 603 624 952.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona warunkiem przyjęcia do Szkoły Katechistów jest wcześniejsze zgłoszenie drogą internetową (poprzez wypełnienie powyższego formularza).

WE WRZEŚNIU 2020 ROKU NALEŻY PRZESŁAĆ NA ADRES Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  KOMPLETU DOKUMENTÓW w formie skanu lub zdjęcia:

  • Wypełnionego kwestionariusza ze zdjęciem
  • Pozytywnej opinii Proboszcza parafii, z której pochodzi kandydat.
  • Potwierdzenia dokonania opłaty za całą formację na konto: Archidiecezja Poznańska 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706. Opłaty będzie można także dokonać na pierwszym zjeździe.

Dokumenty w wersji papierowej z dwoma zdjęciami należy złożyć na pierwszym zjeździe.

ODPŁATNOŚĆ:

  • Za całość formacji /od października 2020 r. do grudnia 2021 r. - 300 zł
  • Za rekolekcje weekendowe -  ok. 150 zł. Wpłata w dniu rozpoczęcia rekolekcji.

FORMACJA W SZKOLE KATECHISTÓW

 

I ETAP

Zajęcia formacyjne -  12 zjazdów od 17 października br. do czerwca kolejnego roku. Szczegółowy plan jest dostępny w zakładce PLANY i WYMAGANIA (undefined). Wykłady odbywać się będą w soboty, w wyznaczonych terminach, od godz. 10.00 do 16.15 w Auli A budynku A Wydziału Teologicznego UAM przy ul. Wieżowej 2/4 w Poznaniu. Z powodu koronawirusa jest brana pod uwagę możliwość zmiany miejsca spotkań oraz przeprowadzenie części zajęć w sposób zdalny (szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie).

REKOLEKCJE weekendowe dla kandydatów na katechistów

Trzy dniowe zamknięte rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym św. Józefa w Poznaniu Morasku 06-08 listopada - 2020 roku.

W CZASIE TEGO ETAPU FORMACJI PRZEWIDZIANE JEST TAKŻE ODBYCIE HOSPITACJI KATECHEZ DLA DOROSŁYCH.

 

II ETAP

Zajęcia formacyjne - 3 zjazdy od października  do grudnia 2021 roku.

W CZASIE TEGO ETAPU FORMACJI PRZEWIDZIANE JEST TAKŻE ODBYCIE STAŻU POLEGAJĄCEGO NA PRZEPROWADZENIU KATECHEZ DLA DOROSŁYCH W MACIERZYSTYCH PARAFIACH KANDYDATÓW NA KATECHISTÓW.

SEKRETARIAT SZKOŁY

Budynek A, Wydział Teologiczny UAM /dawne seminarium/, pok. 221, II piętro.
Telefon kontaktowy: 603 624 952; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ks. prof. dr hab. Jacek Hadryś

Dyrektor Szkoły Katechistów

Archidiecezji Poznańskiej